Kolik potřebujete půjčit?Jaké registry používají poskytovatelé úvěrů a půjček k ověření bezdlužnosti?

BRKI – Bankovní registr klientských informací. Provozovatelem je CBCB – Czech Banking Credit Bureau, a.s.

Jak už název napovídá, jedná se o registr plný bankovních informací. V registru jsou uvedeny všechny fyzické osoby podnikající, ale také nepodnikající, které využívali nebo využívají bankovních služeb. A to jak hypotéky, stavebních spoření, kreditní karty, povoleného debetu, uvěrové smlouvy, nebo třeba kontokorentu. Údaje právnických osob v tomto registru nejsou.

NRKI – Nebankovní registr klientských informací. Provozovatelem je CNCB – Czech Non-Banking Credit Bureau, z.s.p.o.

Na rozdíl od BRKI jsou údaje v tomto registru také včetně právnických osob. A samozřejmě oba registry fungují na výměně informací, tedy data provázány v jednom z registrů, směřují ke konkrétním osobám (jednatelům, majitelům firem) v registru druhém.

  • Výpis z jednoho registru (BRKI nebo NRKI) stojí 100 Kč při žádosti online.
  • Pokud potřebujete výpis v papírové podobě, získáte jej na počkání za 200 Kč.

SOLUS – zájmové sdružení právnických osob. Registr finančních institucí, bank, distributorů energií a dalších, kteří používají databázi pro efektivnější řízení rizik při poskytování svých služeb. Registr obsahuje více než 50 firem napříč několika obory.

Cena za výpis z registru SOLUS činí 99 Kč při platbě přes SMS. Písemný výpis vyjde na 250 Kč

Telco – někteří poskytovatelé úvěrů tak využívají databází „Telco“, které jsou vedeny u operátorů a monitorují platební morálku klienta.